loader
icon1

Gure hasierak

Etxeko foie Cabernet jelekin
Ibérico Urdaiazpikoa (100 g.)
Antxoa salazoian oliva olioarekin
Atunaren mendreska entsalada
Otarrain Entsalada
Bakailao carpaccioa piper errearekin
Itsas trikuren risottoa
Arrain sopa "Zapirain"

icon1

Gure arrainak&itsaskiak

Erreboiloa (2 pertsonarentzat)
Bisigua (2 pertsonarentzat)
Bisigu Ahogoriia (2 pertsonarentzat)
Legatz kokotea
Legatza "Ramon"erara
Legatza plantxan txipiroi saltsarekin
Itsaszapo bi pertsonarentzat
Mihiarraina plantxan (2 pertsonarentzat)
Meru plantxan
Kokotxak plantxan


Ganbak plantxan
Otarraina plantxan
Nekora plantxan
Txirla gordinak
Txirlak plantxan
Txirlak saltsan

icon1

Gure okelak

Idi gaztearen txuleta

 :
icon1

Gure bazkalazkenak

Etxeko tartak
Gatzatua
Arroz esnea
Etxeko flana
Ogi txigortua karamelizatua etxeko
arrautz-esnekiarekin
Tutulotxo kurruskari Idiazabal gaztarekin
Izozkiak
Eskozesa
Balenzianoa


Ardo gozoak

Piedra Luenga (Pedro ximenez)
The old Harvest (Jerez)

 

 

 :
icon1

Vinos espumosos

D.O. CAVA
B. Cavas Gramonas (San Sadurni d´anoia)
Gramona Imperial Gran Reserva Brut
A.O.C. CHAMPAGNE
B. Paul Dethune (Ambonnay)
Paul Dethune Gran Cru (Pinot noir) Noir de Noirs
B. Ruinart
Ruinart Gran Cru (Chardonnay) Blanc de Blancs

Blancos jóvenes

D.O. RÍAS BAIXAS
B. Pazo Señorans
Pazo de Señorans
Santiago Ruiz
D.O. VALDEORRAS
B. As Sortes
Louro do Bolo (Godello)
B. Pago Capellanes
O Luar do Sil (Godello)
D.O. TXAKOLINA
B. Txomin Etxaniz (Getaria)
Txomin Etxaniz (Hondarrabi Zuri)
B. Itsasmendi
Itsasmendi Nº 7 (Hondarrabi Zuri)

D.O. RIBEIRO
B. Casal de Arman
Finca Misenhora (Treixadura, Godello y Albariño)

D.O. PENEDES
Huguet de Can Feixes
(Chardonnay)

D.O. RUEDA
B. Marqués de Riscal
Marqués de Riscal Verdejo

D.O. COSTERS DEL SEGRE
B. Castell d’Encús
Taleia ( Sauvignon Blanc, Semillon)
ALEMANIA
B. Schmitges
Schmitges Grauschiefer Riesling Troken

Rosados

D.O.C. PROVENZA
B. Domaine Saint André de Figuière
Cuvee Magali Rosé

Blancos con crianza

D.O.C. RIOJA
Cia. Bodeguera de Valencisco (Ollauri)
Valencisco (Viura y Garnacha)
B. Abel Mendoza (San Vicente de la Sonsierra)
Abel Mendoza (Malvasía)
B. Tomás Postigo
Tomás Postigo
B. Benjamín Romero (San Vicente de la Sonsierra)
Predicador
FRANCIA

D.O. CHABLIS
B. Patrick Piuze
Terroir de Fyé (Chardonnay)

Tintos

V.T. EXTREMADURA
B. y Viñedos del Trujillo
Habla del Silencio

D.O. RIBERA DE DUERO
B. Aalto (Roa)
Aalto (Tinta Fina)
B. PagoFiel (Peñafiel)
Pago de Carraovejas (Tinta Fina, Cabernet)
B. Alion (Peñafiel)
Alion (100% Tinta Fina)
B. Pago de los Capellanes (Pedrosa de Duero)
Pago de los Capellanes
(Tinta Fina, Cabernet Sauvignon)
B. Tomás Postigo
Tomás Postigo
B. Dominio de Cair (Luis Cañas)
Cair
B. La Loba
La Loba
B. Emilio Moro
Malleolus (100% Tinto Fino)

DOC DOURO & PORT WINE
B. Quinta do Javali
Vinhas Velhas

D.O. TORO
B. Maurodos (San Román de Ornija)
San Román (Tinta de Toro)
D.O. BIERZO
B. De J. Palacios (León)
Pétalos del Bierzo (Mencía)
D.O. MÉNTRIDA
B. Finca La Verdosa (Toledo)
Arrayán (Syrah)
D.O.C. RIBERA SACRA
B. Finca Meixeman
Guímaro (Mencía)
D.O.C. PRIORATO
B. A. Palacios (Gratallops)
Camins del Priorat
B. A. Palacios (Gratallops)
Les Terrasses
B. Vall - Llach (Porrera)
Embruix
(Garnacha, Cariñena, Cabernet, Merlot, Syrah)
D.O. JUMILLA
B. Hijos de Juan Gil (Jumilla-Murcia)
Juan Gil (Monastrell)
V.T. CASTILLA LEÓN
B. Mauro (Tudela de Duero)
Mauro (Tinta Fina)
D.O. CAMPO DE BORJA
B. Alto Moncayo (Bulbuente)
Alto Moncayo (Garnacha)
D.O. SIERRAS DE MÁLAGA
B. Los Aguilares
Pago el Espino (Merlot, Tempranillo, Petit Verdot)
D.O.C. RIOJA
B. Herencia Remondo-Alvaro Palacios
Propiedad (100% Garnacha)
B. La Granja de Ntra. Sra. de Remelluri (Labastida)
Remelluri Reserva (Tempranillo)
B. Muga
Muga
B. Mateos (Aldeanueva de Ebro)
La Mateo (Tempranillo, Garnacha y Graciano)
B. F. Remirez de Ganuza (Samaniego)
Remírez de Ganuza, Rsv. (Tempranillo, Graciano)
B. Contino (Laguardia)
Contino Reserva (Tempranillo, Mazuelo, Graciano)
B. Abel Mendoza (San Vicente de la Sonsierra)
Jarrarte (Tempranillo)
Abel Mendoza Selección Personal (Tempranillo)
Cía. Bodeguera de Valenciso (Ollauri)
Valenciso, Reserva (Tempranillo)
B. Marqués de Riscal
Marqués de Riscal
B. Rioja Alta (Haro)
Viña Alberdi
Viña Arana Reserva
Viña Ardanza Reserva (Tempranillo)
904, Gran Reserva
B. Cune (Haro)
Imperial Reserva. (Tempranillo)
B. Benjamín Romero (San Vicente de la Sonsierra)
Predicador
B. San Vicente (San Vicente)
San Vicente (Tempranillo)
B. Roda (Haro)
Roda I (Tempranillo, Garnacha)
B. David Moreno (Badarán)
Vobiskum
B. Marqués de Vargas
Marqués de Vargas Reserva

 

 

Erreserbak telefonoz bakarrik egiten ditugu. Eskerrik asko.

 

 

Helbidea

  • Juan de Ajuriaguerra, 22
  • zapirain@zapirain.es
  • +34 944 055 273